* לכבוד חודש הספר העברי: הספר בעלות 50 ש"ח בלבד בהזנת קוד קופון 50JUNE – בתוקף עד 2/7/23 בחצות *

ספר אחד ב-60 ש"ח (קוד קופון spring60), שני ספרים ב-50 ש"ח לספר (קוד קופון spring50), שלושה ספרים ב-45 ש"ח לספר (קוד קופון spring45) וארבעה ספרים ומעלה ב-40 ש"ח לספר (קוד קופון spring40)

ד"ר רננה לויאני
רננה לויאני

כאוס ותקווה חלק 9: היועצת בבית הספר

Picture of ד"ר רננה לויאני
ד"ר רננה לויאני

בכיתה ח' הלכתי ליועצת של בית הספר, היא הזדעזעה ממה שסיפרתי לה על אף שלא חשפתי בפניה את זה שאני סובלת מאלימות. לפעמים כשהייתה נסערת ממה שאמרתי הייתה נוטלת את הטלפון שהיה מונח על ידה ואומרת לי שהיא חייבת להזמין את ההורים שלי לפגישה. אני ידעתי שזה רעיון גרוע, והתנגדתי לכך בתוקף. היא הבטיחה לי שכל עוד אין אלימות בבית היא לא תיצור איתם קשר אלא אם אסכים לכך. 

באחד מימי חג הפסח נכנסה בי ברגע אחד תחושה חזקה מאוד של שנאה ואפילו גועל כלפי היועצת. הרגשתי שאני לא מסוגלת לשהות במחיצתה אפילו דקה אחת יותר או להחליף איתה מילה. כשחזרנו מהחופשה היא הגיעה לכיתה כדי לחפש אותי, ואף שלחה תלמידות שיקראו לי לבוא לחדרה, אך הצלחתי להתחמק. לבסוף נכנסתי אליה לחדר רועדת ואמרתי לה שלא תפנה אליי יותר. זה היה כנראה החלטי מאוד, והיא לא חיפשה אותי יותר.

לא הבנתי מה קרה לי. התחושות של השנאה והגועל כלפיה הופיעו משום מקום, הרגשתי שזה כמו כוח חיצוני שנכנס בי ואין לי כל שליטה עליו. פחדתי שזה יקרה לי שוב ושוב ופתאום אשנא אנשים מבלי יכולת לעצור את זה.

לקח לי שנים ארוכות כדי להבין מה קרה. מדי יום שלישי היועצת הייתה אומרת לי שהיחס כלפי נורא ושנעשה לי עוול, ואז כשהייתי חוזרת לבית הייתי מתקשה עוד יותר לשאת בהכנעה את האלימות או המילים הפוגעניות. חייתי בבית הוריי והייתי תלויה בהם להישרדותי, כך שהדחקה מסוימת של המציאות הייתה הכרחית והיא נדרשה כדי לשרוד את החיים, מודעות מלאה רק הפכה את זה לבלתי נסבל. באופן דומה, היא אמרה לי לא להראות להורים את הציונים שקיבלתי בתעודה משום שהם תמיד היו מבקרים ומעליבים אותי על אף שהציונים שלי תמיד היו טובים מאוד. אולם, הסירוב להראות לאבא את התעודה גרר מצידו מסע העלבות, מריבות ואלימות שרק החריפו את מצבי.

לא הבנתי אז את כל זה, אולם הגוף שלי זיהה שהשיחות איתה מסכנות את מצבי הנפשי ואת הישרדותי, הוא הכניס בי תחושה עזה של גועל, עד שפשוט לא הייתי מסוגלת לדבר איתה יותר, זה כבר לא היה בשליטתי, וכך יכולתי לשוב לאיזון שהיה בחיי. 

כילדה ונערה רציתי לעזור לעצמי, ניסיתי לחפש פתרונות לכאב ולמצוקה, אבל כל הניסיונות שלי נחלו כישלון. בסוף רק כאדם בוגר שעומד ברשות עצמו הצלחתי לעזור לעצמי מפגיעות שנחרטו בנפשי והמשיכו לגרום לי לכאב וחרדה.

הרשמה לרשימת תפוצה לעדכונים, אירועים ועוד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקריאת הסיפור שלי: