* לכבוד חודש הספר העברי: הספר בעלות 50 ש"ח בלבד בהזנת קוד קופון 50JUNE – בתוקף עד 2/7/23 בחצות *

ספר אחד ב-60 ש"ח (קוד קופון spring60), שני ספרים ב-50 ש"ח לספר (קוד קופון spring50), שלושה ספרים ב-45 ש"ח לספר (קוד קופון spring45) וארבעה ספרים ומעלה ב-40 ש"ח לספר (קוד קופון spring40)

ד"ר רננה לויאני
רננה לויאני

הסיפור שלי – חלק 10: כשהחרדה תוקפת

Picture of ד"ר רננה לויאני
ד"ר רננה לויאני

הידיעה שעליי למצוא עבודה חדשה בקרוב יצרה אצלי חרדה רבה. במשך כשמונה חודשים שמרתי לי הצעות עבודה כמעט בכל יום, ולמדתי אקסל כמעט מדי ערב.

בתחילת חודש אוגוסט 2022 שלחתי כ־20 קורות חיים, התאמתי את קורות החיים לפי הדרישות של כל משרה, ואף הגשתי מועמדות למשרות התחלתיות שדורשות ניסיון בסיסי, אולם לא קיבלתי אפילו טלפון אחד. יום לאחר ששלחתי את הספר לעימוד וכבר ממש רציתי למצוא עבודה קיבלתי אימייל דחייה מחברת ההייטק Payoneer. זה לקח להם כשבוע וחצי עד שהם דחו אותי, ובינתיים שכנעתי את עצמי שאולי יש לי סיכוי לקבל טלפון ראשון. כשהאימייל הגיע הוא הפך לי את הבטן ויצר אצלי חרדה איומה ממש שהתפשטה לי בכל הגוף.

הרגשתי שלעולם לא אמצא עבודה.

הייתי חייבת לעשות משהו, כל דבר, כדי למצוא משרה. הכרתי מישהי עם הרבה מאוד קשרים מקצועיים, אך לא הייתי איתה בשום אינטראקציה בשנים האחרונות והתביישתי ליצור איתה קשר. ואולם, החרדה הייתה איומה כל כך שהיא גרמה לי לאזור אומץ ולכתוב לה.

היא ענתה מהר מאוד וארגנה לי פגישה עם יזם הייטק ותיק שמכר חברות בשווי מצטבר של כמיליארד דולר. הוא הזמין אותי לפגישת היכרות, ושבוע לאחר מכן הזמין אותי לפגישה נוספת, ואז שכר אותי לעבוד כמנהלת שיווק.

במשך חמש השנים שבהן כתבתי את הספר הייתי חרדה מאוד מפני הרגע שבו אצטרך לסגור את העסק ולמצוא עבודה בתחום אחר שאין לי בו ניסיון. היה לי זיכרון רע מחיפוש עבודה 7–8 שנים קודם לכן, וזה כל הזמן רדף אותי, אבל אולי זה גם מה שהציל אותי. אם לא הייתי חרדה כל כך, לא הייתי מתכוננת זמן כה רב לשינוי, לומדת אקסל וכדומה, מה שאפשר לי לעבור במהירות למשרה בשוק הפרטי. עם זאת, השכר המשפחתי שלנו ירד בכ־32%, אך הוא עמד ברף שקבענו לעצמנו והספיק לצרכינו.

ב־1/9/2022 נסעתי למקום העבודה החדש כדי להתחיל את השלב הבא בחיי.

הרשמה לרשימת תפוצה לעדכונים, אירועים ועוד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקריאת הסיפור שלי: