* לכבוד חודש הספר העברי: הספר בעלות 50 ש"ח בלבד בהזנת קוד קופון 50JUNE – בתוקף עד 2/7/23 בחצות *

ספר אחד ב-60 ש"ח (קוד קופון spring60), שני ספרים ב-50 ש"ח לספר (קוד קופון spring50), שלושה ספרים ב-45 ש"ח לספר (קוד קופון spring45) וארבעה ספרים ומעלה ב-40 ש"ח לספר (קוד קופון spring40)

ד"ר רננה לויאני
רננה לויאני

הסיפור שלי – חלק 12: מה למדתי מיזם ההייטק

Picture of ד"ר רננה לויאני
ד"ר רננה לויאני

הייתי במלכוד, השנים של כתיבת הספר הרחיקו אותי מפעילות ציבורית וחברתית, ולא ידעתי כלל איך להתחיל ולשווק את ספר העיון שלי, על אף שהוא קליל ומיועד לכולם.

במקום העבודה החדש ניהלתי שיחות רבות עם יזם ההייטק, והוא לימד אותי עקרונות חשובים בנוגע לשיווק ומכירה. שניים מהם יכלו לסייע לי גם בשיווק של הספר. הראשון הוא שיש למצוא את הדרך להפיץ מוצר חדש במחיר הזול ביותר, ויזם שיצליח לתת מידע חשוב בחינם או לעורר רעש סביב סיפור ייחודי, יגדיל את המודעות למוצר בעלות הרבה יותר זולה. העיקרון השני הוא שאם קל מאוד לייצר מוצר מסוים, קרוב לוודאי שמישהו אחר כבר עשה זאת או שאין לזה ביקוש. אך אם המשימה קשה ומורכבת, כולם מתקשים מאוד לבצע אותה, ויזם שיצלח את האתגר ירוויח המון. כלומר הקושי של המשימה הוא יתרון ולא חיסרון, והוא זה שנותן ליזם ערך ייחודי.

שני הרעיונות האלו הובילו אותי לפתח את אסטרטגיית השיווק לספר. אין לי הוצאת ספרים, אין לי כסף למימון פרסומות, ואם אנסה למכור את הספר, איש לא יתעניין בו. אבל יש לי את הסיפור שלי, שהוא אמיתי. מעולם לא סיפרתי אותו בצורה כה גלויה, ידעתי שהוא יישמע מופרך –  מי עוזב עבודה מסודרת ולאחר מכן סוגר עסק מצליח כדי לכתוב ספר? אז כתבתי את רצף ההחלטות שקיבלתי בצורה הגיונית וכרונולוגית, מתוך תקווה שאולי כשכל הנקודות יתחברו יחד לסיפור אחד יאמינו לי.

כמו כן, במשך שנים עשיתי הכול כדי לשמור לעצמי את האלימות שחוויתי בילדות, אך בשבועות האחרונים אני כותבת סיפור אוטוביוגרפי על הילדות. אני מבינה שהסיפור האישי גורם להתעניינות והוא זוכה למרבית המעורבות, כך שזו הדרך שלי להעלות לתודעה את ספר העיון שכתבתי. אין לי ברירה אחרת. אני מאמינה שכשאפרסם את הסיפור על ילדותי, שיש לו ערך גם בפני עצמו, משפחתי עלולה לנתק איתי קשר. אך קיבלתי החלטה להוציא את הספר, הקדשתי לו את כל חיי בשבע השנים האחרונות, ואני חייבת להיות חזקה מספיק כדי לשווק אותו. אם אני לא מסוגלת לשווק אותו, אז מלכתחילה לא הייתי צריכה להשקיע שבע שנים בכתיבתו.

הרשמה לרשימת תפוצה לעדכונים, אירועים ועוד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקריאת הסיפור שלי: