* לכבוד חודש הספר העברי: הספר בעלות 50 ש"ח בלבד בהזנת קוד קופון 50JUNE – בתוקף עד 2/7/23 בחצות *

ספר אחד ב-60 ש"ח (קוד קופון spring60), שני ספרים ב-50 ש"ח לספר (קוד קופון spring50), שלושה ספרים ב-45 ש"ח לספר (קוד קופון spring45) וארבעה ספרים ומעלה ב-40 ש"ח לספר (קוד קופון spring40)

ד"ר רננה לויאני
רננה לויאני

הסיפור שלי – חלק 18: הלוואי שתאמינו לי

Picture of ד"ר רננה לויאני
ד"ר רננה לויאני

במשך החודשים האחרונים אני קמה בכל בוקר בשעה שש ורבע כדי להתקדם בכתיבת הסיפור הזה בשעות שלפני העבודה. רציתי שהכול יהיה כתוב עוד לפני שהסטטוס הראשון יפורסם, כך שמרגע שהוא יעלה לאוויר לא אצטרך לקבל עוד החלטות. גם לא אוכל לחזור בי ולהתחרט – הכול יהיה כתוב, ובת הזוג שלי תמשיך ותפרסם את כל חלקי הסיפור. במהותי אני אדם שאוהב את הפרטיות שלו, אני לא נוהגת לשתף בחיי האישיים, ועכשיו עליי לספר הכול כמעט בלי להסתיר דבר. אבל כתבתי ספר במשך שבע שנים, וזו הדרך היחידה שלי לעורר עניין סביבו. כרגע לא מצאתי דרך אחרת.

אז זה הסיפור שלי. כתבתי אותו מתוך תקווה שאולי אפילו יהיה מי שיקשיב, ואם לא בסטטוס הראשון אז אולי בסטטוס העשרים. לפעמים העתיד נראה לי מפחיד, מייאש ומאיים, ואני מתלבטת שוב ושוב אם זו הייתה ההחלטה הנכונה או שעליי לשנות את מסלול חיי, להפסיק עם הכתיבה ולהתמקד בדברים אחרים. ואולם, לעיתים אני מרגישה תחושה של אושר פנימי והתעלות. אני יודעת שעשיתי את המעשה הנכון – יש בידיי ידע חשוב שיכול לשפר את חיינו וחיי ילדינו, ועשיתי כל שביכולתי כדי לכתוב אותו בצורה הטובה ביותר.

איני יכולה לגרום לאנשים להרגיש מאושרים, זו תמיד תהייה משימה של האדם מול עצמו – להרגיש טוב ולהיות שלם עם חייו. אבל כן ניתן לצמצם את הסבל, להפחית את הכאב. אם יהיו במדינה שירותי חינוך טובים יותר, יפחת כאבם של ילדים רבים שסובלים בבתי הספר; אם השירות הרפואי יתקדם וישתפר, יימנע צער רב מהחולים ברגעים הקשים של חייהם; אם רמת החיים תעלה ושיעור הפשיעה ירד, יהיו פחות ימים קשים ונוראיים לכולנו. אז זה מה שהחזיק אותי בימים שבהם הלכתי בדרך הזו, שאולי אצליח לשפר את חייהם של בני האדם במשהו. בפעמים הבודדות שסיפרתי זאת הרגשתי שהאדם שעומד מולי לא ממש מאמין לי שהתפטרתי מהעבודה ואז סגרתי עסק מצליח בשביל לכתוב ספר שאולי ישפר את חיינו. אבל זו האמת. אני לא רוצה שימחאו לי כפיים ויגידו לי כל הכבוד, כי זה פשוט קרה ואני לא יודעת כמה באמת בחירה חופשית הייתה לי. אבל אני כן רוצה שיאמינו לי. כתבתי את הספר הזה מתוך כוונות טובות, מתוך שאיפה לעולם טוב יותר. ידעתי סבל בחיי, וידעתי גם ימים טובים. אני רוצה שיהיו לכולנו כמה שיותר ימים טובים וכמה שפחות סבל. התקווה הזו החזיקה אותי במשך שבע השנים האחרונות, והיא ממשיכה ללוות אותי גם בימים אלו של חשיפה אישית, שעבורי הם ימים נוראיים. הלוואי שנצליח לצמצם את הצער והכאב שיש בעולם. מגיע לנו חיים טובים יותר.

לקריאת הסיפור שלי "כאוס ותקווה" לחצו כאן.

הרשמה לרשימת תפוצה לעדכונים, אירועים ועוד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקריאת הסיפור שלי: