מבצעי קיץ באתר: ספר אחד ב60 ש"ח (קופון book60), שני ספרים ב50 ש"ח לספר (קופון book50), שלושה ספרים ב45 ש"ח לספר (קופון book45), ארבעה ספרים ומעלה ב40 ש"ח לספר (קופון book40)

ד"ר רננה לויאני
רננה לויאני

הסיפור שלי – חלק 7: האימייל המפחיד שקיבלתי בחודש אוגוסט

Picture of ד"ר רננה לויאני
ד"ר רננה לויאני

אני הבכורה מבין תשעה אחים ואחיות, ובילדותי חוויתי עוני ומחסור. יצאתי בשאלה בגיל 20 ומאז נאבקתי על הישרדותי הכלכלית ללא כל סיוע. עד גיל 30 מעולם לא יצאתי לחופשה בחו"ל על חשבוני, ותמיד העדפתי לחסוך כסף לימים קשים.

המחשבה שאעזוב מקום עבודה מסודר ונוח בשביל להתמקד בכתיבה של ספר נראתה לי מופרכת ומפחידה. וגם ידעתי שמבחוץ הבחירה הזו תיראה מטומטמת וילדותית, איש לא עוזב משרה נוחה בשביל לכתוב ספר.

עם זאת, ככל שחלף הזמן התרגלתי לרעיון הזה, ובעידודה של בת הזוג שלי שהאמינה בספר החלטנו שאתפטר מעבודתי כמרצה במכללה ונתפרנס רק ממכירה של קורסים מקוונים.

במאי 2017 אזרתי אומץ והודעתי לאחראית עליי שלא אמשיך לעבוד במכללה. לאימא שלי אמרתי שיצאתי לחופשה ללא תשלום וכי במהלך השנתיים הקרובות אוכל לשוב למשרה שעזבתי. זה היה שקר גמור משום שלא הייתה לי קביעות והאפשרות היחידה שעמדה בפניי הייתה התפטרות מבלי שאיש מתחייב לי לדבר.

בחודשים שלאחר מכן המשכתי להתלבט רבות אם עשיתי את הדבר הנכון, אולם הצלחתי למכור מספיק קורסים לשנה הקרובה והיה נראה שנצליח לעבור אותה בשלום. באחד מימי סוף אוגוסט קיבלתי אימייל מסגנית המנהלת באחד מהמרכזים שמכרתי להם קורסים. נכתב בו שבוטלו לי חמישה קורסים שהיו עתידים להניב לי כ־40,000 ₪, והיו כ־15% מההכנסה השנתית. לדבריה יש קיצוץ בתקציב שמגיע ממשרד החינוך, ולכן אין ביכולתה לקחת את הקורסים.

בלילה לא הצלחתי להירדם והתכוננתי בחרדה לאימיילים שיגיעו ממנהלות נוספות שככל הנראה גם להן קיצצו בתקציב. היינו בעיצומם של טיפולי פוריות שעלו עשרות אלפי שקלים, נוסף על תשלומי המשכנתה וההוצאות השוטפות. כעסתי על עצמי מאוד שאולי ההחלטה להתפטר מהמכללה הייתה מוטעית וששיקול הדעת שלי היה שגוי לחלוטין. במשך חודשים הייתי בתחושה מתמדת של חרדה עזה, שכן טיפולי הפוריות נכשלו והתבטלו לנו קורסים נוספים.

ואולם, עם הזמן התברר שמרבית המנהלות לא מבטלות את הקורסים, ובמהלך חודשי השנה נקנו ממני עוד ועוד קורסים. סיימנו את השנה עם היריון ועם הכנסות גבוהות מהתחזית ואף גדולות יותר ממה שהרווחתי בשנה הקודמת שבה גם עבדתי במכללה לחינוך.

עם זאת, רכבת ההרים הזו המשיכה במהלך כל השנים שבהן מכרתי קורסים מקוונים למשרד החינוך. מדי שנה נכנסו לשוק מתחרים חדשים, מנהלות שהכירו אותי יצאו לפנסיה, התקציבים קוצצו והנהלים שונו בפתאומיות, כך ששום דבר לא היה יציב וקבוע. ובכל שנה החרדה שבה וטיפסה – האם אצליח למכור השנה מספיק קורסים כך שנשרוד כלכלית או שמא נקלע לקשיים ולא אצליח לסיים את כתיבת הספר?

הרשמה לרשימת תפוצה לעדכונים, אירועים ועוד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקריאת הסיפור שלי: