* לכבוד חודש הספר העברי: הספר בעלות 50 ש"ח בלבד בהזנת קוד קופון 50JUNE – בתוקף עד 2/7/23 בחצות *

ספר אחד ב-60 ש"ח (קוד קופון spring60), שני ספרים ב-50 ש"ח לספר (קוד קופון spring50), שלושה ספרים ב-45 ש"ח לספר (קוד קופון spring45) וארבעה ספרים ומעלה ב-40 ש"ח לספר (קוד קופון spring40)

ד"ר רננה לויאני
רננה לויאני

הסיפור שלי – חלק 8: רכבת הרים

Picture of ד"ר רננה לויאני
ד"ר רננה לויאני

בשנים בהן התפרנסנו רק ממכירה של קורסים מקוונים היה עליי לשכנע מדי שנה כמה עשרות של מנהלות במשרד החינוך לקנות ממני כמה שיותר קורסים, ואם הן הביעו התעניינות נסעתי להיפגש איתן בכל רחבי הארץ.       

בינואר 2017 נסעתי לפגישה עם האחראית על הקורסים בעיר מרוחקת בצפון. הפגישה הייתה מוצלחת, היא סיכמה איתי שאעביר שם קורס או אולי אפילו שניים בשנה הבאה, ובהמשך היא גם שלחה לי הזמנה להגיע לכנס שהמרכז מארגן.

באותו בוקר של הכנס, שבמקרה היה גם יום ההולדת שלי, נסעתי לעיר המרוחקת בצפון. במשך כל האירוע ניסיתי להגיד לאחראית שלום, אולם היא התעלמה ממני לחלוטין. השיא היה בסיום האירוע – עמדתי לידה דקות ארוכות מנסה לפתח איתה שיחה, אולם היא התעקשה שלא להפנות את ראשה לכיווני והתעלמה מכל הניסיונות שלי לדבר איתה. בשנה שלאחר מכן מרצה אחר העביר שם השתלמויות בנושאים שסיכמנו עליהם והיא מעולם לא ענתה לי יותר לאימייל.

באופן דומה, היו פגישות שסוכם בהן שאעביר ארבעה קורסים, ובת הזוג שלי השקיעה זמן רב בהכנה של הסילבוסים, קביעת תאריכים וכדומה, ואז לאחר חודש הגיע אימייל יבש וללא כל התנצלות שמודיע שהשנה ייפתחו שני קורסים בלבד. במקרים אחרים אפילו לא נאמר לי שהוחלט לבסוף שלא לפתוח את הקורסים, והדבר התברר לי רק לאחר ששלחתי אימייל.

כך מדי שנה בסביבות חודש מאי, שבו המרכזים מתחילים לתכנן את הקורסים לקראת שנת הלימודים הבאה, הייתי חרדה מאוד שמא לא אצליח למכור את מספר הקורסים הנדרשים לפרנסת המשפחה. במהלך החודשים האלו הייתי שואלת שוב ושוב את בת הזוג שלי לפני השינה, כשנסענו במכונית, וכמעט בכל סיטואציה – האם נצליח למכור מספיק קורסים והאם מה שכבר הובטח לנו אכן יתממש? הייתי מנתחת באובססיביות כל הבטחה או אימייל שקיבלתי מהמנהלות. מדי בוקר הייתי קמה ומקווה מאוד שמישהי מהן תתקשר אליי ותיקח קורסים, אך היו ימים רבים ללא כל שיחת טלפון, ולעיתים אף היו טלפונים או אימיילים של ביטולים.  

היתרון העצום של העבודה הזו היה שעבדתי מקסימום שעתיים ביום, ויכולתי להקדיש את רוב שעות היום לכתיבה, את הלילות הקדשתי לקריאת ספרים ובאותן שנים קניתי ספרים בשווי של כ-35,000 ₪. רציתי להבין אחת ולתמיד מדוע כמעט כל מה שקשור למדינה לא משתפר; איך זה שאיכות הפוליטיקאים לא עולה, מדוע בתי הספר לא מתקדמים והרפואה הציבורית מקרטעת, מה הסיבה לכך שהמיסים גבוהים מאוד אך השירותים שאנו מקבלים גרועים ועוד. בשונה מחוקרים אחרים שמקבלים כסף מהמדינה, ארגונים פרטיים וכדומה, אני לא קיבלתי שקל מאיש והמחויבות היחידה שלי הייתה לאמת. הקדשתי לזה כשבע שנים, ומתוכן חמש שנים מלאות בהן כמעט ולא עשיתי דבר חוץ מאשר לכתוב ולקרוא.

הרשמה לרשימת תפוצה לעדכונים, אירועים ועוד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקריאת הסיפור שלי: